گزارش نهایی یازدهمین دوسالانه سرامیک منتشر شد؛ افزایش 10 درصدی استقبال هنرمندان سفالگر و سرامیست بازگشت
گزارش نهایی یازدهمین دوسالانه سرامیک ایران منتشر شد؛
افزایش 10 درصدی استقبال هنرمندان سفالگر و سرامیست 
 
استقبال هنرمندان سفالگر و سرامیست از یازدهمین دوسالانه ملی سرامیک ایران با افزایش ده درصدی هنرمندان شرکت کننده رو به رو بوده است.
 
به گزارش واحد ارتباطات و رسانه یازدهمین دوسالانه ملی سرامیک ایران؛ در این گزارش اعلام شده است که در دوسالانه یازدهم 428 نفر از هنرمندان عرصه سرامیک ثبت‌نام کرده‌اند و از این منظر تعداد شرکت‌کنندگان این دوره نسبت به دوره پیشین با رشد 10درصدی روبه‌رو بوده است. بدین ترتیب 770 اثر به دبیرخانه دوسالانه ارسال شده است. 
طبق ارقام اعلام شده هنرمندان زن از دوسالانه سرامیک بیش از مردان استقبال کرده‌اند. 325 هنرمند زن سرامیست متقاضی حضور در این رویداد هنری بوده‌اند که در مقابل نام 103 هنرمند مرد سرامیست در دوسالانه ثبت شده است. 
همچنین براساس درج سطوح تحصیلی متقاضیان در این دوره 27 نفر دارای مدرک کاردانی، 226 هنرمند دارای مدرک تحصیلی کارشناسی، 140 نفر کارشناسی ارشد، 6 نفر دارای مدرک دکتری و همچنین 29 نفر با مدرک تحصیلی دیپلم در دوسالانه یازدهم شرکت جسته‌اند.
نسبت حضور شرکت‌کنندگان تهرانی و غیرتهرانی در این دوسالانه نیز تقریباً 50 – 50 است. از استان تهران 211 نفر متقاضی حضور در بخش نهایی دوسالانه‌اند، در حالی که این رقم برای سایر استان‌ها برابر با 217 نفر است. در این دوره هنرمندان 24 استان در سامانه دبیرخانه دوسالانه سرامیک ثبت‌نام کرده‌اند.
استان البرز با 50 شرکت‌کننده بیشترین استقبال را از دوسالانه سرامیک یازدهم داشته است. استان‌های آذربایجان شرقی با 34 متقاضی، اصفهان با 30 متقاضی، مازندران با 17 متقاضی، خراسان رضوی با 13 متقاضی، فارس با 12 متقاضی و گیلان با 11 متقاضی دیگر استان‌های فعال در یازدهمین دوسالانه ملی سرامیک به حساب می‌آیند. 
انتخاب آثار هنرمندان برای حضور در دوسالانه یازدهم روز چهارشنبه 26 شهریور ماه با حضور اعضای هیات انتخاب شامل: بهزاد اژدری، مجید ضیایی، محمود محرومی، بیتا فیاضی، مجتبی شاه کوچکی و نفیسه خلج انجام می گیرد. 
یازدهمین دوسالانه ملی سرامیک ایران، به دبیری هیربد همت‌آزاد آبان‌ماه سال جاری در فرهنگسرای نیاوران برگزار می‌شود.

تاریخ خبر:  1399/06/25